Usain Bolt futbolcu oluyor !

Jamaikalı atlet Usain Bolt’un geçtiğimiz günlerde atletizm profesyonel kariyerine nokta koyduğunu açıklamasının ardından farklı bir spor dalına yönleneceği bildirildi. Dünya ve olimpiyat şampiyonu olan Bolt, farklı bir spor dalında da kendini göstermek istiyor.

Atletizm’e veda eden ve son yarışında sakatlık geçiren Bolt, futbolcu olmak için hazırlık yapıyor. Almanya’nın Bundesliga ekiplerinden Borussia Dortmund’un teklifine olumlu yanıt veren Jamaikalı , Alman ekibiyle antrenmanlara çıkacak.

”Usain Bolt futbolcu olmak istiyor”

Usain Bolt’un menajerliğini yapan Ricky Simms, ”Usain Bolt futbolcu olmayı düşünüyor. Aklında şu anda sadece futbol var. Onun için bir milyondan fazla fırsat var. İsim vermek istemiyorum ama birçok kulüpten onun için teklif aldık. 30 yaşındaki bir sprinter Bundesliga ya da Premier Lig’de oynayabilir mi? Bu gerçeklikten uzak gözüküyor ama takımla birlikte uzun süre çalışırsa birinci veya ikinci ligde oynayacak seviyeye gelebilir.Bana her zaman Şampiyonlar Ligi’nde oynamak istediğini söylüyor. Hayatının bu diliminde futbola ne kadar motive olabilir, açıkçası bilmiyorum. Çünkü kişisel hayatı, yaşayacağı şehir ve antrenman tarzı bunu engelleyebilir.” şeklinde konuştu.

Sıkı bir Manchester United taraftarı olduğu bilinen 30 yaşındaki Bolt’un 2 Eylül’de Barcelona ile Old Trafford’da yapılacak efsaneler maçında oynaması bekleniyor.


Manchester United Efsaneleri menajeri Bryan Robson; Edwin van der Sar, Paul Scholes, Dwight Yorke ve Phil Neville gibi oyuncuların yanına Usain Bolt’u da eklemeyi düşünüyor.

Denis Irwin, Ronny Johnsen, Louis Saha, Mikaël Silvestre, Jesper Blomqvist, Quinton Fortune ve Dion Dublin gibi isimler de Manchester United’ın kadrosunda yer alacak.

Barcelona’nın başında Jose Mari Bakero olacak ve kadrosunda Gaizka Mendiaeta, Eric Abidal, Migel Angel Nadal, Gheorghe Popescu, Ion Andoni Goikoetxea ve Julio Salinas gibi isimler bulunacak.

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Yorum Yap