İslam

Siz hangi dine mensupsunuz ?
Ben;

Dünyanın haritasını çizen, Denizci Piri Reis ‘in,
İnsan organlarını tanımlayan aynı zamanda Astronom olan Farabi’nin ,
Tıp dünyasının önünde saygıyla eğildiği adamın, İbni Sina’nın ,
Astronomi ve Matematik dehası Ali Kuşçu’nun,
8 ayrı alanda bilim adamı olan ünlü deha El Buruni’nin
Atom Bombasının Mucidi Cabir bin Hayyam’ın,
Tarihin hala anlamakta güçlük çektiği bir mimarın, Mimar Sinan’nın
Müzisyen ve doktor Kindi’ nin, kalplerinde mühür gibi taşıdığı dinin mensubuyum . Ben, ticarete önem veren aynı zamanda ticaret ilkelerine yön vermiş bir adamın, Hz. Muhammed ‘in dinindenim. Benim dinim de tembellik yok, boş durmak dahi yok. Yeteneksiz olduğuna inanılan bir insan yok.
Benim dinim de yalan yok, aşağılamak, saygısızlık etmek, öldürmek yok.Kendisine defalarca kez vuran Mekke halkının kılına dokunmadan Mekke’yi fetheden bir adamın ümmetindenim ben. Bu sadece bir hoşgörü değil aynı zamanda müthiş bir insan yönetimi örneğidir. Benim dinim, yeteneklerini keşfet der.
” Seni bu dünyaya boşuna yollamadım.” der benim Rabbim. ” Benim dinim az konuş, çok dinle der. Lafı ” balla ” kes demez. Komşun açken, tok yatmaya hakkın yok. ” der.
Benim dinim sevgiyle, insanlığa sunuldu. Siz bu dine dayanarak saygısızlık edemez, kızamaz ve bağıramazsınız. Başkasının ibadet şekline karışamazsınız, başkasına “Neden kapanmıyorsun? Neden namaz kılmıyorsun ? ” gibi ” yap, et ” cümleler kuramazsınız. Sadece “davet” edebilirsiniz.

Şimdi tekrar soruyorum. Siz hangi dine mensupsunuz ?

Uşak/2015

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Yorum Yap